Canan Kaftancıoğlundan Ekrem İmamoğluna darbe!

CHP İstanbul İl Örgütü ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki kavgada bugün ikinci perde yaşandı. İki isim arasında Ümraniye İlçe Başkanı Zeynep Kızılkaya nedeniyle yaşanan çatışma bu kez de Sultanbeyli İlçe Başkanı Hayati Bozkaya üzerinden yeni bir aşamaya evrildi.

Canan Kaftancıoğlundan Ekrem İmamoğluna darbe!
10 Şubat 2021 - 20:22
 
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı'nın başını çektiği 10 Aralık Hareketi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ilk darbeyi 28 Ekim 2020'de vurmuştu. O gün Ümraniye İlçe Başkanı Zeynep Kızılkaya ve 14 yönetim kurulu üyesi istifa ettirilmişti ve  genel merkeze 'kayyum' atanmıştı.

BU KEZ DE SULTANBEYLİ İLÇE BAŞKANI ÜZERİNDEN VURDULAR
Bu sabah da Canan Kaftancıoğlu ve ekibi, Ekrem İmamoğlu'nu bu kez Sultanbeyli İlçe Başkanı Hayati Bozkaya üzerinden vurdular. Kaftancıoğlu, Oğuz Kaan Salıcı ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin ortak operasyonu ile Bozkaya görevinden düşürüldü. İlçe yönetiminden de 9 kişi zorla istifa ettirildi.

KAMPANYA DİREKTÖRÜNÜN KİTABINA DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu arasında bir kavga da İstanbul seçimleri sonrası yaşanmıştı. Kaftancıoğlu İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'ın 'Kahramanın yolculuğu' kitabına tepki göstermişti. Kaftancıoğlu, "Kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışıyor. Kimse CHP'nin emeğine saygısızlık edemez." ifadeleriyle yazarı eleştirmişti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum